Elektronická fakturácia so spoločnosťou Škoda Auto.

Spoločnosť Škoda Auto, pre odstránenie papierovej agendy a zefektívnenie spolupráce so svojimi dodávateľmi, rozširuje elektronickú fakturáciu.

Elektronická komunikácia umožňuje celkové zrýchlenie fakturačného procesu a prináša možnosť využiť priamu komunikáciu medzi účtovnými (ERP) systémami bez nutnosti ručného spracovania.

Dodávatelia môžu pre komunikáciu so spoločnosťou Škoda Auto využiť nasledujúce možnosti:

Automatické EDI riešenie:

  • Po exporte faktúry z účtovného systému dodávateľa môže byť faktúra skonvertovaná do formátu podporovaného spoločnosťou Škoda Auto (VDA4938 – Global INVOIC) – detailný popis formátu je možné stiahnuť tu. Tento dokument je možné pomocou OFTP2 protokolu následne preniesť na servery Škoda Auto – popis komunikačných parametrov nájdete tu.
  • Automatickou cestou je možné prenášať taktiež faktúry s prílohou – popis štandardu VDA4983 pre tento druh prenosu je tu.
  • V prípade, že Vaša spoločnosť nedisponuje nástrojmi na konverziu faktúr do požadovaného formátu Škoda (VDA4938 – Global INVOIC), prípadne faktúr s prílohou (VDA4983) alebo nástrojmi pre automatické zasielanie pomocou OFTP2 protokolu, neváhajte sa obrátiť na náš profesionálny tím, ktorý Vám s touto problematikou ochotne pomôže.

WebEDI riešenie pre fakturáciu – WebFakt:

  • Aplikácia WebFakt umožňuje dodávateľom manuálne importovať a zasielať faktúry elektronicky. Po vytvorení faktúry z účtovného systému dodávateľa je nutné dokument skonvertovať do podporovaného formátu, ktorými sú VDA4938 – Global INVOIC (popis nájdete tu) alebo Škoda XML faktúra (popis nájdete tu).
  • Aplikácia je pre dodávateľov zdarma, je potrebné sa najprv registrovať – viac informácií o registrácii nájdete tu. Aplikácia WebFakt umožňuje taktiež k faktúre pripojiť 1 prílohu vo formáte PDF. Pokiaľ potrebujete pomôcť s vytvorením vstupov do aplikácie WebFakt, neváhajte sa obrátiť na našich odborníkov.
Contact Icon

V prípade záujmu o ďalšie informácie sa na nás neváhajte obrátiť na nižšie uvedených kontaktoch:

Contact EDITEL

Mgr. Miroslav Blažek
Sales Manager

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.