GEWE-TEC SK vo svete automotive vďaka EDI

Slovenská pobočka nemeckej spoločnosti GEWE-TEC, ktorá úspešne pôsobí v oblasti automotive, bola založená len nedávno. Hneď v úvode prebehlo dôkladné vyhodnotenie potrieb spoločnosti s prioritou na zabezpečenie požiadaviek svojich zákazníkov. Jednou z hlavných priorít sa následne stala implementácia EDI komunikácie, bez ktorej sa dnes už nedá vo svete automobilového priemyslu existovať. Po prieskume možností na trhu sa GEWE-TEC rozhodla vstúpiť do diskusie s EDITEL SK, z której vzišiel návrh optimálneho EDI riešenia prostredníctvom cloudovej platformy eXitePRO – CCF.

GEWE-TEC k svojej výrobnej a obchodnej činnosti využíva informačný systém SAP, kde im poradenské služby zabezpečuje spoločnosť NGCC, s.r.o. V rámci ERP SAP sú vytvárané a spracovávané aj výrobné, logistické či obchodné dokumenty. Vďaka pripravenosti tohto systému prijímať a generovať dáta vo formátoch IDOC, prebehla integrácia SAP s platformou CCF veľmi rýchlo. Samotná služba CCF zabezpečuje následne dátovú konverziu do potrebných EDI formátov ako aj napojenie na externých odberateľov či subdodávateľov prostredníctvom rôznych komunikačných protokolov. „EDITEL pre nás predstavuje partnera, ktorý nielenže navrhol a následne implementoval prepojenie nášho ERP systému so svetom EDI, ale zabezpečuje pre nás aj podporu a odborné konzultácie k našim ďalším prevádzkovým požiadavkám,“ uviedol Günter Welik, CEO GEWETEC SK s.r.o.

Prvým pripojeným obchodnym partnerom bola TIER 1 spoločnosť, ktorá je priamym dodávateľom do Porsche či Audi. „V súčasnej chvíli sa dokončuje implementácia odvolávok typu Global DELFOR a dodacích listov Global DESADV. Všetky dáta sa konvertujú a prenášajú plne automatizovane z a do ERP SAP a následne sa prenášajú cez EDI aj na subdodávateľov. Rozpracované je tiež prepojenie s ďalším významným TIER 1 zákazníkom prostredníctvom dátových správ vo formátoch EDIFACT DELFOR a EDIFACT DESADV,“ dodáva Štefan Sádovský, generálny riaditeľ spoločnosti EDITEL.

iStockphoto copyright ipopba

 
Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.